לוקהיד מרטין ישראל

F-35 ADIR

לוקהיד מרטין גאה על התפקיד הנכבד שמילאה בשימור ביטחונה של מדינת ישראל - באמצעות מטוסי ה-C-130 וה-F-16 שמשרתים בנאמנות את חיל האוויר הישראלי מאז שנות ה-70' ו-80' של המאה הקודמת.

ה-C-130H הרקולס הראשון הגיע לישראל באוקטובר 1971. מטוס ה- C-130E/H, אשר נקרא בישראל "קרנף", זכה לתהילה במבצע אנטבה לחילוץ בני הערובה מאוגנדה, ונטל חלק באין-ספור טיסות הומניטאריות ומבצעים מיוחדים ובפעילויות לקיבוץ גלויות, בהבאתם לארץ של יהודי אתיופיה במבצע שלמה. ה-C-130J "שמשון" החדש ממשיך את המורשת המרשימה שנקבעה על-ידי טייסות הרקולס לאורך יותר מ-40 שנות שירות בחיל האוויר.

ה-F-16 הוא מטוס הקרב המוביל בחיל האוויר הישראלי במשך קרוב ל-35 שנה. מאז הגעת מטוסי ה-F-16A/B "נץ" הראשונים בשנת 1980, הוכיח את עצמו ה-F-16 במספר רב של מבצעים בולטים, ורכש לעצמו מקום מרכזי בסדרי הכוחות של החיל. במשך השנים הזמין חיל האוויר קבוצות נוספות של מטוסי F-16 בתצורות מתקדמות יותר – F-16C/D "ברק", ולבסוף F-16I "סופה".

לוקהיד מרטין סיפקה לחיל האוויר הישראלי 102 מטוסי F-16I סופה דו-מושביים, מדגם שהותאם במיוחד עבור ישראל. מטוסי הסופה הראשונים הגיעו בפברואר 2004, וכעבור חמש שנים נסתיימה אספקתם של כל המטוסים שהוזמנו. בעקבות הרכישות הללו הפכה ישראל לבעלת צי מטוסי ה-F-16 הגדול ביותר מחוץ לארה"ב.

יו"ר, נשיאה ומנכ"לית לוקהיד מרטין, מרילין יוסון, חנכה את הדמו סנטר של החברה בישראל

יו"ר, נשיאה ומנכ"לית לוקהיד מרטין, מרילין יוסון, חנכה את הדמו סנטר של החברה בישראל

מרילין יוסון, יו"ר, נשיאה ומנכ"לית לוקהיד מרטין, חנכה את הדמו סנטר החדש של לוקהיד מרטין בישראל בהשתתפות אורחים מהתעשייה והממשלה.

"הדמו סנטר של לוקהיד מרטין בישראל הוא סמל למחויבות שלנו לחדשנות ולשותפות בישראל", אמרה מרילין יוסון. "באמצעות המרכז, נוכל לחבר מנהיגים ישראלים, יזמים ואנשי חזון לרשת המדענים העולמית של לוקהיד מרטין במקביל להדגשת התרומה הכלכלית וחשיפת היכולות שלנו במדינת ישראל".

הדמו סנטר, אשר שוכן במגדל המוזיאון בתל אביב, תוכנן מתוך מטרה לאפשר תצוגה והתנסות חינוכיים ומקצועיים במגוון הטכנולוגיות והכלים מתוצרת לוקהיד מרטין מכל התחומים: מטוסים, מסוקים, חלל, מערכות אש וטילים ועוד.

המרכז מחובר בקישוריות מתקדמת למרכזי המבקרים של לוקהיד ברחבי העולם ומכיל מסכים אינטראקטיביים, סימולטורי טיסה מתקדמים של מטוס ה-F-35 ושל מסוק ה-CH-53K וכלים חינוכיים נוספים לבני נוער ברחבי הארץ ולאנשי כוחות הביטחון, שיוכלו להעשיר את הלימודים הטכנולוגיים-מדעיים באמצעות ביקור ולימוד במרכז המבקרים.

 

מוצרים ביכולות בישראל

סיקורסקי - חברה של לוקהיד מרטין

CH-53K

"סיקורסקי חדשנות" הינה קבוצה של מומחים מצטיינים בתחומי ההנדסה והטכנולוגיה, אקדמיה, תעשייה ושותפים עסקיים. בעבודה משותפת, הקבוצה ממנפת את החוזקות של סיקורסקי לפתרון מהיר וזול של הבעיות הקשות ביותר בנושאי טיסה אנכית באמצעות הצגת טכנולוגיות, תהליכים ומוצרים חדשים.

טכנולוגיות חכמות משנות את הדרך בה מטיסים ומתחזקים את המסוקים. באמצעות קישור המערכות החכמות עם פעולות ששולטות בהן, אנו משפרים את בטיחות כלי הטיס, העלויות ויעילות ביצוע המשימה. מסוקי סיקורסקי נעשים חכמים יותר, דורשים החלפת חלקים בתדירות נמוכה יותר ממסוקי אחרים ומשיגים יעילות וביצועים טובים יותר ללא תוספת עלויות או משקל.

תבונה מתמקדת בשינוי מהותי ביכולת הקיום הכלכלית ובתועלת שמושגת על ידי המסוקים.

הרקולס C-130

Israel Receives First C-130J Super Hercules: ‘Shimshon’

ה-C-130, נמצא בייצור רציף במשך זמן ארוך יותר מכל מטוס צבאי אחר וזכה במוניטין כ"סוס עבודה" המוכן לכל משימה, בכל מקום ובכל זמן.

ה-C-130J סופר הרקולס מציע ביצועים עדיפים ויכולות חדשות, עם הטווח וריבוי האפשרויות עבור כל זירת פעולה ולדרישות מתפתחות. המטוס נשלח בקביעות למשימות בסביבות הקשות ביותר, ונראה לעתים קרובות כראשון שמגיע, כשהוא נוחת במנחתים מוגבלים לפני כל מטוס תובלה אחר כדי להביא סיוע הומניטארי לאחר אסונות טבע. מטוס ה-C-130J מסוגל להגיע למקומות אליהם מטוסים אחרים לא יכולים ומסוגלים להגיע, ובכך מרוויח את המוניטין היוקרתי של מטוס ללא מתחרים.

עם יותר מ-1.3 מיליון שעות טיסה במשימות מבצעיות, הומניטאריות, תדלוק אווירי, כיבוי שריפות, ומשימות חיפוש והצלה ברחבי העולם, ה-C-130J ניצב מוכן לבצע כל משימה.

C-130J סופר הרקולס במספרים

יותר מ-1.3 מיליון שעות טיסה נצברו

מופעל ב-16 מדינות

קבע 54 שיאי עולם בטיסה

למעלה מ-350 מטוסים נמסרו ו-400 הוזמנו

השתתף בלמעלה מ-167 משימות ברחבי העולם

מסוגל לפעול ממנחתים בלתי מוכשרים באורך 600 מטר באזורים הרריים

מסוגל לשאת יותר מ-18 טון מטען ואספקה

משפחת ה-C-130 הרקולס במספרים:

מופעל ב-68 מדינות

למעלה מ-2500 מטוסים נמסרו

F-35 לייטנינג II "אדיר"

First F-35A Adir for Israel

ביסוס עליונות אווירית במציאות המורכבת של הביטחון הגלובאלי דורש יכולות חסרות תקדים ורב-צדדיות שרק ה-F-35 לייטנינג II יכול להציע.

מטוס ה-F-35, שמוצע בשלושה דגמים, מייצג את פסגת ההישגים של יותר מ-50 שנות פיתוח טכנולוגיות למטוסי קרב. ה-F-35 מצרף מאפיינים מהדור החמישי של חמקנות מגילוי על-ידי מכ"מים, מהירות על-קולית וזריזות קיצונית יחד עם חבילת חיישנים משולבת מקיפה ועוצמתית יותר מכל מה שהותקן במטוס קרב כלשהו בהיסטוריה.

אוויוניקה מתקדמת מאפשרת לטייס גישה בזמן אמת למידע על מרחב הלחימה עם כיסוי מכל עבר ויכולת שאין כמותה לשליטה בסביבה הטקטית. את המידע שנאסף על-ידי חיישני ה-F-35 ניתן לשתף באופן מיידי עם מפקדים בים, באוויר ועל הקרקע, ולספק מבט אמין ומדויק על מבצעים מתקיימים – כך שהלייטנינג II הופך להיות מכפיל כוח מדהים.

התמיכה התחזוקתית של מערך ה-F-35 מבססת רמות חדשות של מוכנות מבצעית. המטוסים משתפים חלקים, ציוד תמיכה ונתונים טכניים, זה מניב אמינות גבוהה יותר וחסכונות כספיים לטווח ארוך. והשותפות הגלובלית החזקה של ה-F-35 והבסיס התעשייתי הנרחב מבטיחים עלויות נמוכות בזכות יתרונות הגודל, תוך כדי הצעת אלפי מקומות עבודה במגזר הטכנולוגי ברחבי העולם.

F-35 לייטנינג II – מטוס הקרב הרב-משימתי הבינלאומי היחיד בעולם מהדור החמישי.

חדשות

התעשייה האווירית השיקה קו ייצור חדש למעטים של כנפי F-35
Jan 21, 2019
Press Release
התעשייה האווירית השיקה קו חדש לייצור מעטים (סקינים) לכנפי מטוס F-35.
מסוק ה-CH-53K השלים ניסויי טיסה בתנאי ראות נמוכה
Oct 31, 2018
Press Release
מסוק הסיקורסקי CH-53K השלים לאחרונה מספר טיסות ניסוי בתנאים סביבתיים של ראות נמוכה (Degraded Visual Environment) ביומה, אריזונה.
לוקהיד מרטין והפנטגון מסרו את מטוס ה-F-35 ה-300
Jun 12, 2018
Press Release
לוקהיד מרטין ומשרד ה-JPO בפנטגון ממשיכים את המומנטום וההתקדמות של תוכנית מטוס ה-F-35 עם מסירת המטוס ה-300. המטוס ה-300 הינו מדגם A ומיועד להצבה בבסיס חיל האוויר האמריקאי “היל” ביוטה.